Ciekawostki

O klimatyzatorach

Każdy klimatyzator ma instalację sprężarkową, w której najważniejsze są parownik i skraplacz (chłodnica). Między nimi przepływa ciecz chłodząca (ekologiczne są te niezawierające w swoim składzie chloru). Powietrze z pomieszczenia zasysane jest do klimatyzatora i przechodzi przez parownik, oddając ciepło cieczy, po czym zimne powraca do pomieszczenia. Podgrzana ciecz płynie do skraplacza, tam jest chłodzona wentylatorem i wraca do parownika.

Nie tylko chłodzenie

Najprostsze klimatyzatory służą do obniżania temperatury we wnętrzach i bardziej pasuje do nich nazwa ochładzacz. Mają prostą konstrukcję, w której skład oprócz układu chłodzącego wchodzi termostat do ustawiania temperatury w pomieszczeniu, dwubiegowy regulator prędkości wentylatora (szybko/wolno) oraz zbiornik na skropliny.

Prawdziwy klimatyzator nie tylko chłodzi, ale też filtruje zasysane powietrze i nawilża je. Najczęściej do nawilżania używa się skroplonej pary wodnej, która wykrapla w czasie chłodzenia ciepłego powietrza. Nawilżacze spotyka się także w klimatyzatorach przenośnych.

Często do wyposażenia należą również nawaniacze i jonizatory powietrza zwiększające komfort przebywania w pomieszczeniu.

Klimatyzator może nam służyć przez cały rok. Wiele modeli jest przystosowanych nie tylko do chłodzenia, ale również do ogrzewania (można to wykorzystać w okresach przejściowych, kiedy nie działa jeszcze instalacja c.o.).

Ponadto często mają programatory czasowe. Można wtedy np. ustawić moment włączenia się klimatyzatora na godzinę przed naszym powrotem do domu.

Projekt klimatyzacji

Pierwszym, najważniejszym elementem dobrze funkcjonującej, dopasowanej do potrzeb klienta klimatyzacji jest przemyślany, profesjonalny projekt. GAZOPOL-2 oferuje nie tylko pełne doradztwo techniczne, ale i wykonanie kompletnej dokumentacji technicznej. Nasz projekt niewątpliwie najlepiej uwzględni zarówno optymalne wykorzystanie możliwości technicznych produktu, jak i Państwa preferencje przestrzenne i wizualne. Zapewniamy sprawną i sympatyczną współpracę – w końcu skuteczność i Państwa zadowolenie jest ważne i dla Państwa, i dla nas!

Ogrzewanie

Klimatyzatory są wyposażone w POMPĘ CIEPŁA, za pomocą której możemy bardzo energooszczędnie ogrzewać całe pomieszczenie (ogrzewanie realizowane jest do temperatury zewnętrznej minus pięć stopni celcjusza)

Porównanie kosztów ogrzewania*

100% – energia elektryczna

80% – gaz płynny – propan

50% – olej opałowy

40% – gaz ziemny GZ 50

38% – sieć ciepłownicza

35% – węgiel kamienny

30% – pompa ciepła

* źródło – INTEC

Eliminacja bakteri – do 99%

Brzmi niewierygodnie, a jednak to możliwe dzięki nowoczesnym klimatyzatorom, które nie tylko zapewniają właściwą temperaturę w pomieszczeniu, ale także poprawiają jakość powietrza, a tym samym zwiększają higienę i komfort naszego życia.

Urządzenia oferowane przez Gazopol – 2 wyposażone są w najnowszej generacji filtry czyszczące i antybakteryjne. Filtr absolutny HEPA montowany w klimatyzatorach gwarantuje oczyszczanie powietrza z cząsteczek kurzu, dymu papierosowego, roztoczy, zarodników grzybów i pleśni, pyłków roślin, sierści zwierząt, nieprzyjemnych zapachów, a także niektórych bakterii i wirusów. Jego skuteczność jest porażająca, bo sięga aż 99,995%. Z ulgą, pełną piersią, odetchnąć mogą zarówno alergicy, rodzice małych dzieci, jak i wszystkie osoby dbające o zdrowy styl życia. Z pewnością zwrócą one także uwagę na filtr antybakteryjny, emitujący atomy srebra. Posiadają one silne właściwości antyseptyczne, bakteriobójcze i grzybobójcze. Włączenie urządzenia to otworzenie parasola ochronnego nad nami i naszą rodziną. To nieoceniona ulga nie tylko dla alergików, ale każdego, kto dba o swoje zdrowie i komfort życia.

Dodatkowo klimatyzatory regulowane są zdalnie sterowanym pilotem zwiększającym komfort użytkowania.

Nasze klimatyzatory tworzą zdrowy klimat w pomieszczeniu, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Zawsze zapewniają odpowiednią temperaturę, optymalny poziom wilgotności, a także dokładnie oczyszczają powietrze.

To doskonała propozycja do mieszkania, domu, biura, restauracji, sklepu, a także dużych obiektów użyteczności publicznej. To rozwiązania dla osób najbardziej wymagających, którzy oczekują wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań technologicznych po zrównoważonych cenach.